| Cristiggg4 a întrebat:

Salut, salut!
Am o problema legata de cearcane, am cearcane si nu-mi place deloc. Eu dorm in jur de 7-8-9 ore per noapte, nu inteleg exact de ce am. Intrebarea mea este cum as putea sa scap de ele, metode cat mai rapide.
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

1.Deficitul de vitamina K cauzeaza cearcanele, Foloseste creme pentru ochi. Alege-le pe cele care contin vitamina K si retinol,
2.Hidrateaza-te Apa elimina toxinele din corp care contribuie la aparitia cearcanelor.
3.Vitamina A Este foarte importantă pentru organism, dar și pentru sănătatea ochilor.
4. Atentie: alcoolul, tigarile accentueaza "pungile" de sub ochi.
5. Consuma mai putina sare! Alimentatia este si ea importanta, asa ca tine o dieta echilibrata care sa ii asigure corpului tau toti nutrientii de care are nevoie.

1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Spala-te cu apa rece pe fata. In maxim un minut cearcanele nu vor fi la fel de vizibile si pielea se va netezi usor.