| allstarwatch a întrebat:

saptamana viitoare am programare pentru o cauterizare nazala as vrea sa stiu daca o sa doara (pe o scara de la 1-10) multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Cauterizarea se face repede si o sa simti doar o mica arsura, care se poate suporta fara probleme.
Despre intensitatea durerii trebuie sa stii ca, oamenii sunt diferiti si au praguri ale durerii de asemenea diferite, asa ca eu as aprecia ca e 3.
Nu-ti fie frica si mergi cu incredere, sigur ca tu esti mai rezistent, mai tare, decat acea mica cauterizare care trebuie sa ti se faca.
Un gand bun si multa sanatate.