| Meeee2 a întrebat:

Salut, se intampla ceva cu mine, intr-un timp dar acum sunt ok, seara ma blocam in somn chiar si ziua si uneori aveam senzatia ca visez urat dar eram acolo si eram si treaz, ma trezeam si simteam ca sunt moale din intelesul unor persoane credeau ca am epilepsie, dar am fost la vreo 3 neurologi pana am ajuns la Bucuresti unde s-a constatat ca nu am nimic ci doar tulburari de stres, ceea ce m-a trimis la un psihiatru, psiholog si tot asa. Acu nelamurirea mea este urmatoarea. De ce mi se intampla asta? Am paralizie in somn? Am devenit si putin ipohondru deoarece mi s-a gasit un chist la splina si sunt foarte speriat, de 8 luni nu am facut vreo ecografie si imi e teama, este de 2 cm si mi-a zis ca nu are cum sa ma afecteze si se traieste toata viata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Dacă neurologii ti au zis ca nu se vede nimic, este exclus să ai paralizie in somn. Anxietatea bazată pe ipohondrie se trateaza psihiatric din punct de vedere medical.