| anonim_4396 a întrebat:

Se poate rupe o vena la nivelul capului, gatului din cauza unei mișcări bruște?
Am făcut o mișcare bruscă și am auzit ca și cum ar fi crapat/s-ar fi rupt ceva.
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost șira spinării, venele nu se rup cu zgomot, nici măcar nu se rup deloc.

| Balalau95 a răspuns:

Da, se poate, mai ales daca ai hipertensiune

| Kempo a răspuns:

Nu am azit ca ti se pote rupe vena de la miscare brusca cel mai probabil doar ti a trosnit vre un os.

| qb0gdan a răspuns (pentru Kempo):

Ok, mulțumesc, imediat după ce s-a întâmplat m-a luat o stare de amețeală, nu știu dacă din cauza lucrului ce s-a întâmplat sau din cauza stării de frica sa nu fi pățit ceva și din acest moment am vrut sa întreb întâi aici