| AsuRo98 a întrebat:

Saluthappy
Stau si ma intreb oare ce este moartealaughing
Adica mori de moarte buna sau de fro boala happy
Cand mori am auzit ca ti se ridica sufletul in cer si este trimis in iad sau in rai.
Da cand a ajuns acolo mai e constient ce viata a avut?

ps.mie mi-ar fi placut sa ne intalnim acolo cu cei dragi.
voi ce pareri aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Moartea buna inseamna ca mori de o boala. Cand mori de batranete mori din cauza unei afectiuni, fie ca faci stop cardiac, fie ca ti se sparge un vas pe creier fie ca iti cedeaza vreun organ sunt afectiuni care apar la batranete si provoaca moartea la un moment dat. Cand se vorbeste de moarte buna sau moarte de batranete asta inseamna, nu mori asa pur si simplu pentru ca esti prea batran.
Cat despre ceea ce se intampla dupa moarte, nimeni nu stie asa ca fiecare este liber sa creada in teoria care ii aduce cea mai multa liniste.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Astea sunt bazaconii,cand mori nu mai exista nici un fel de constiinta,este finalul total, bucura-te de viata cat respiri, asta este singura viata pe care o ai si singura de care poti beneficia, nu iti mai face sperante pentru ce va fi dupa ce tu te vei stinge, acela este finalul

| ღMaryaღ a răspuns:

Se spune ca batranetea ar fi o boala dar nimeni nu stie.Eu cred ca atunci cand esti in iad s-au rai iti amintesti viata de pe pamant, dar cand sufletul tau este daruit altcuiva amintirile sunt uitate. Si sper sa ne intalnim cu cei dragi numai ca s-ar putea sa fie unu in rai unu in iad, depinde de om.

| jessicarock02 a răspuns:

Cand mori sufletul tau nu se ridica imediat la cer ci petrece 3 zile pe pamant, unde isi vede inmormantarea, isi vede casa, dupa care petrece 20 de zile in rai, alaturi de ingerul sau pazitor, iar restul pana la 40 de zile,in iad,protejat de ingerul sau pazitor dupa care va fi judecat individual de Dumnezeu. daca va intra in rai sau in iad,insa isi va petrece timpul fie in rai,fie in iad doar pentru o perioada anumita de timp, pana la Judecata de Apoi, unde toate sufletele vor fi judecate impreuna, nu individual, iar ingerii si diavolii se vor lupta pentru suflete.sufletele salvate vor intra in rai, iar celelalte vor fi aruncate intr-un rau de foc care ii va duce in iad definitiv. FUNDA?