| DannyyDanutzz a întrebat:

Salut, stie cineva cate pastile Sinutox trebuie sa iau pe zi?
Pe prospect nu scrie.
SI inca ceva, imi poate spune cineva daca au in compozitia lor si paracetamol?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dandana2015 a răspuns:

Compozitie:1 tableta contine
12 mg radacina gentiana(Gentiana lutea L.), 36 mg de macris(Rumex acetosa L.), 36 mg de verbina(Verbena officinalis L.), 36 mg flori de soc (Sambucus nigra L.), 36 mg flori de ciubotica-cucului(Primula veris L.)

Alte ingrediente:dioxid de siliciu,celuloza,maltodextrina,croscarmeloza de sodiu,stearat de magneziu,hipromeloza,sucroza(zaharoza), talc, carbonat de calciu, guma de tragacanth, guma acacia, dioxid de titan E171, glucoza, shellac, ceara alba de albine, ceara de carnauba.
Mod de administrare
Adulti si copii peste 12 ani: de 3 ori pe zi cate 1 tableta.
Se inghite cate o tableta cu un pahar de lichid.
Durata de administrare:
Este de 7-14 zile, daca nu este prescris altfel.
Daca simptomele se inrautatesc sau persista mai mult de 7-14 zile, consultati medicul sau farmacistul.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Iei una la 8 ore dar daca nu are prospect administrezi cand simti durere dar fara sa depasesti 7 zile