| anonim3434 a întrebat:

Salut.
Stie cineva cum ma pot ingrasa?
Am 16 ani si 56 de kilograme,iar inaltimea de 1, 90.
Oricat mananc nu ma pot ingrasa, nu pot trece de acele 56 de kilograme.
Avand si inaltimea asta arat foarte slab si vreau sa schimb asta.
De la varsta de 4-5 ani am inceput sa cresc mult in inaltimea,dar in greutate foarte incet.
Stiti o dieta,alimente pe care sa le consum sa ma pot ingrasa?
Mananc destul de mult in fiecare zi (micul dejun, dupa-masa de 2 ori, si seara inainte sa ma culc) fara nici un rezultat.Am incercat si mancare fast-food, degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xenow a răspuns:

Eu am 14 Ani si mi se pare ca sunt Gras Am 45KG pe la varsta de 12-13 Ani Aveam 37 de KG Tu la varsta ta Adica 16 Ani e normal sa Ai 56 de Kg iesiti in crestere

| Catalinjr a răspuns:

Esti tanar si ai arderile bune, consulta un nutritionist care v-a supraveghea situatia ta.