| mrrRobert a întrebat:

Salut, știți clinici oftalmologice din Iași ce depistează/tratează strabismul la copii-adolescenți? Am căutat pe internet dar nu găsesc mai nimic, poate știți voi, din cunoștințe, experiențe proprii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Strabismul se poate depista la orice clinica oftalmologica. Și tot acolo ți se recomanda și un tratament.

| mrrRobert explică (pentru Anonimul151):

Nu toate au apărat pentru câmp vizual și toate chestiile astea, de asta întreb

| Anonimul151 a răspuns (pentru mrrRobert):

Asta da, dar mai există. La clinicile private. Poate și la spitalele de stat. Ar trebui să suni și sa întrebi.

Și eu trebuie să îmi fac, și am sunat la clinici din oraș de la mine să văd și am găsit. Doar că nu l am făcut momentan.