| alexandra229 a întrebat:

stiu ca nici nu am facut 13 ani dar ma ingrijoreaza ceva. tata are varice pe picioare si dupa mine arata ca naiba, care si el lea mostenit de la bunica.ei mi-au zis ca e probabil sa am si eu si de asta mi-e frica. cum as putea sa le previn si cum se trteaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Varicele nu de mostenesc, este o problema de circulatie deficitara a sangelui si se trateaza fara operatie. Intra aici si informeaza-te : http://www.tratamentedestepte.ro.

1 răspuns:
| KindduOullie a răspuns:

Pai le poti trata/preveni ducandute la doctorul de familie care iti va spune unde trebuie sa te duci.