| Cosmin1906c a întrebat:

Salut, sufar de boala de distrofie musculara progresiva si doresc sa stiu daca la varsta de 18 ani pot sa ma inscriu la scoala soferi pentru a lua permisul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Da! Dar eu îți recomand să îți urmezi tratamentul serios și sa adopți o dieta pe baza de legume, pește, cereale și fructe și astfel in timp vei fi mai bine

| Dragobeta a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa te inscrii si sa faci scoala. Intrebarea e cum vei conduce.
Fiind progresiva, dupa un timp nu vei mai putea sta nici in picioare. Cum vei folosi pedalele? Imi pare rau pentru tine cu boala asta. Nu doresc nimanui sa aiba asa ceva.
Chiar daca modifici masina sa ai tote comenzile la mana, nu e sigur ca si pe ele le vei pute folosi cu forta.
Mai bine consulta-te cu medicul tau si vezi ce sanse ai.
Sanatate multa!