| Florin02 a întrebat:

Salut sun nou pe TPU. am si eu o problema... de vreo 2-3 luni am in zona testiculelor o pata alba care imi provoaca mancarimi puternice plus imi apare un fel de matreata si ma irita destul de tare. va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Asta e o problema de natura dermatologica.Dar nu cred ca o vizita la dermatolog ar fi indicata prima oara iti sugerez sa faci o vizita la un medic ginecolog, el/ea va stii unde sa te trimita sau cum se rezolva aceasta problema.

| Florin02 explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Mersi dar eu speram ca se poate rezolva fara madic... oricum o sa ma duc mai mult ca sigur la un control happy

| beYo0o a răspuns (pentru NoOrdinaryHuman):

Ginecologul e pentru femei nu si pentru barbati!

| Florin02 explică (pentru beYo0o):

Lasa-l laughing)

| NoOrdinaryHuman a răspuns (pentru beYo0o):

Exista medici ginecologisti pentru barbati pentru cultura ta generala

| beYo0o a răspuns (pentru NoOrdinaryHuman):

Se numesc urologi nu ginecologi!

| NoOrdinaryHuman a răspuns (pentru beYo0o):

M-ai lamurit si pe mine, varumiu o zis ca o mers la ginecolog cand mi-o povestit de o faza de-a lui. xD thnx!