| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Sunt Ana, verisoara fetei care detine contul

Deci
Joi am plecat o excursie cu mai multe clase eu sunt a 7a si mai erau a6a a 4a a 3a si a 2a
Era cu canto ul
O fata de a2a a venit cu parintii ei
Erau camere de 2 si de 3
Toata lumea a stat in camere de 3 la hotel in afara de instructor si eu si BFf ul meu
Pe la 23 30 noaptea aud zgomote din celalalt capat al holului de la fetele de a 2a si ma duc sa vad ce e si ma intalnesc cu alte colege de a 4a care si eu aud
Am batut la usa si am rugat sa vorbeasca mai incet ca se aude ff tare
eu am mers la niste prietene in camera dupa plec la mine in camera si ma suna ca am incurcat cheile si eu m-am dus sa le iau
O fata de a2a care a facut galagie si a sunat parintii si mama ei a venit si m-a tras la raspundere ca de ce i am speriat fata si ca ele nu au facut galagie si m-a tras de haine impotriva vointei mele si m-a bagat in camera fetelor si le-a intrebat daca au facut galagie ele au zis nu si mama tei a zbierat la mine
Cred ca am ramas traumatizata de faza cu trasul de haine
Ce sa fac?
Va rog help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, daca nu poti, vorbeste cu cineva mai mare, un prieten/prietena mai mare, un verisor.

| Goddess23 a răspuns:

Povesteste-le parintilor tai, eventual le dai e fata si pe fetele care au mai auzit galagia. Nu e normal si nici legal ca un om matur sa te traga de haina sau sa tipe la tine, asta e abuz contra minorului si se pedepseste. Trebuie sa discuti cu cineva sa clarifice situatia si poate ai nevoie de un psiholog sa trece peste trauma.

| PROVALY28 a răspuns:

Uita si gata

| anonim_4396 explică (pentru PROVALY28):

Wow ce ajutor i-ai dat Anei... cu vara mea nu e asa simplu