| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt baiat...am 14 ani.1.78-1.80(dar 1.80 cred) si 75-80 de kg...ce pot face sa slabesc? dau funda pentru o metoda cat mai buna happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beniamin1994 a răspuns:

Sa renunti la painea alba! sa mananci de aia de graham!
sa renunti sa mananci seara adica dupa ora 20 sau chiar 21 dar sa renunti dupa orele astea la carne si la dulciuri!
pe seara sa incerci sa alergi in jurul blocului sau in juru casei depinde ce ai! nu mult! incepi putin cu putin azi 100 metri peste o saptamana 150 metrii, peste 2 saptamani 200 metrii si tot asa!
Sa incerci sa te ridici de la masa nesatul, o sa vezi ca daca te ridici nesatul de la masa in 2 ore cel mult o sa te saturi! chiar maxim o ora!
Cand pleci pe undeva prin oras, nu te sui in masina autobuz! o iei pe jos!
sper ca te-am ajutat! funda?

10 răspunsuri:
| Juliet10 a răspuns:

Trebuie sa renunti la painea alba! Sa mananci numai carne de vita sau curcan. Poti sa iesi in fiecere zi la o plimbare. Funda?

| AlinSUNT a răspuns:

Incearca o saptamana sa mananci doar fructe si legume... Eu am incercat si am slabit cateva kg

| Sooorin a răspuns:

Sa mananci odata pe zi, fructe si legume, multe salate si multa miscare ( ca Bianca Dragusanu ) si lasa painea carnea si grasimile BAFTA LA FACUT FOAMEA

| Soke_Vlad_1998 a răspuns:

Ce gras esti am 13 ani fac imd 14 si am 45 de kg si e misto

| Shinippo a răspuns:

Buna! Renunta la dulciuri pentru o periaoada si bea inainte de culcare un pahar de apa in fiecare seara! Sper ca te.am ajutat.

| Xennofull a răspuns:

Foarte mult sport..sa faci miscare mereu..si nu manca seara.

| UNomBATRAN a răspuns:

In primul rand ..nu esti gras ( plus ca esti in crestere)
Cel mai bun sfat este : -sa iti incepi viata sexuala-
SEX ZILNIC = SPORT

| Trynda a răspuns:

Poti face exercitii fizice zilnic dimineata sau seara. Cateva abdomene, genuflexiuni, flotari(daca poti), intinderi. Daca ai posibilitatea de a merge la sala e si mai bine. Acolo ai toata libertatea dar trebuie sa ai grija la fracturile si leziunile care pot aparea daca te fortezi. Si pe langa exercitiu fizic e nevoie si de o dieta pentru ca organismul tau sa faca fata la efort. O dieta bazata pe o mancare usoara dar bogata in vitamine si minerale. Salata, carne de pui, legume. Evita consumul de paine sau daca chiar vrei sa mananci si paine, mananca paine prajita. E mai sanatoasa. Sper ca te-au ajutat lucrurile acestea. Alergatul ajuta foarte mult. Pierzi multe grasimi de pe abdomen si picioare. Eu am reusit sa slabesc cateva kilograme cu un astfel de program. Din nefericire le-am pus la loc big grin

| jeffdragos a răspuns:

Asculta la mine si eu am fos exact ca tine la varsta inaltime greutate si eu am scapat de kg implus asa nu am mai mancat in exces si putin sport in timp ce te maturizezi o sa slabesti ca asa am fost si eu

| ჯpLaNe a răspuns:

Nu mai manca painea alba!
Orienteazate la fructe dar nu banane pentru ca ingrasa...
in fiecare zi daca se poate sa iesi la o plimbare
si mai poti face toate astea si sa practici un sport cum ar fi caratele sau fotbal-ul ceva la care sa transpiri rau big grin dar fii atent sa nu racestibig grin
Si lasate de dulciuri daca ti se face pofta ia macar daca vr 2 bucatele mici...
Si ardeo pe fructe si legume...
mai putin carne si prajeli...

Sper ca te-am ajutat