| Casa33 a întrebat:

Salut sunt baiat am 16 ani si de vreo 2 luni jumatate am avut sange dupa scaun nu mult putin, e de atunci a inceput sa imi gheoraie stomacul indiferent de ce as manca | bea,am gaze in exces (imi vine sa ma las de scoala la cat de jenant poate fi sa tii in tine si daca mai ai norocul sa te mai asculte sai ceva de genu e ingrozitor), am avut si diaree in astea 2 luni si ceva,acum din nou, au inceput si balonarile la vreo cateva saptamani. Vreau sa specific ca eu de anul asta stau in gazda e posibil sa fie din cauza alimentatiei necorespunzatoare sau a stresului? Sunt cam stresat la scoala din cauza anumitor profesori!( care nu ar trebui sa fie asa de severi) aa inca ceva pana acum 2 luni si ceva nu am avut probleme puteam manca \ bea orice. Va rog ajutatima cu un sfat! Urgentt!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Du-te urgent la doctor. Uneori stresul poate cauza balonari sau gaze uneori, dar sangele din scaun nu ar trebui sa existe cand ai diaree.
Cat despre alimentatie, depinde ce ai mancat, insa din nou, alimentatia poate cauza diaree, dar diareea nu ar trebui sa apara cu sange.

| Pinocchio a răspuns:

Du-te la un specialist, gastroenterolog.
Sangele in scaun poate fi un simptom (coloarea, frecventa).

| jmekerashu a răspuns:

Sau cel mai probabil ar putea fi vorba de o gastrită pe care o ai de ani buni și care s-a acutizat din cauza stresului (inclusiv alimentar) intens din ultima vreme. Simptomele se potrivesc - http://www.i-medic.ro/boli/gastrita

TREBUIE să mergi de URGENTA la MEDIC! La moment nu e nimic grav, dar deja ai pierdut destul timp!