| vladv26 a întrebat:

Salut,sunt baiat si am 13 ani, am acasa 2 gantere de 3 kg, intrebarea este:pot sa fac si eu ceva exerciti cu ganterele acelea? sunt prea mic pentru a face si eu ceva exercitii? am auzit ca ramai mic daca faci cu exercitii de la varsta asta, este bine sa fac si eu? vreau raspunsuri serioasa, FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai auzit bine.

| Yuzoo a răspuns:

Neutrino te pot contrazice...am 14 ani si fac de juma de an sala si continui sa cresc, depinde cat faci si mai ales cum faci... tine te sfatuiesc sa nu faci cu 3 kg e mult, incearca sa faci cu sticle cu apa de 1 kg, chiar daca zici ca le faci degeaba si crezi ca nu te ajuta cu nimic de fapt te ajuta, musculatura trebuie lucrata cate putin si pe timp indelungat.