| rudibob a întrebat:

Salut.Sunt constipat si mi-a pus tata 2 supozitoare dulcolax inainte, insa tot nu pot face.Este usor de folosit o clisma de la farmacie? mi o poate face tatal meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca cateva prune si bei peste el o cana mare de lapte.
Iti va porni scaunul, fii pregatit!winking

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt recomandat clismele!

baga-ti singur supozitoarele in fund, ca nu esti olog!

| LaviniuA a răspuns:

E asa si asa... daca nu a mers cu supozitoare, cred ca mai bine incerci cu alt fel de laxative... e mai simplu cu pastile decat cu o clisma. Iei la culcare si a doua zi tragi cu mitraliera big grin

| dewymelly a răspuns:

Dacă vi s -a dat două supozitoare, cu siguranță vor funcționa până la urmă. (Și vor da foc în gaura ta de ra hat!)