| Lalal66 a întrebat:

Salut! Sunt ipohondru de mai bine de o luna cand credeam ca am cancer pulmonar si acum cred ca am cancer limfatic happy Acum 5 luni am avut analize generale si au iesit perfect si banuiesc ca nu aveau cum sa apara infectii asa grave. Din cauza ipohondriei am inceput sa ma pipai peste tot pe corp si la gat am descoperit ca am un ganglion putin mai mare care este foarte mobil. Am vorbit si cu varul meu care este medic ORL si mi-a spus niste lucruri pe care eu clar nu le am si ca ma ingrijorez degeaba. Am 17 ani e posibil sa imi fi ramas asa ganglionul de la bolile copilariei. In rest nu ma doare nimic n-am niciun motiv sa cred ca am cancer limfatic. Stiti cumva cum scap de aceasta ipohondrie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Daca ganglionul este mobil, poate sa fie mai mare de la orice mica infectie. Daca aveai cancer, ganglionul era tare si imobil, deci clar nu ai cancer, mai traiesti mult si bine

4 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să gândești pozitiv. Dacă gândești prea mult la anumite boli acestea se pot îndeplini.

| Torrpi a răspuns:

Te duci la munca si nu mai ai timp sa te gandesti la prostii.
Daca aveai orice forma de cancer, nu ne mai scriai acum de nici un fel. In cel mai bun caz erai mort (spun bun, pentru ca scapi de chinuri) iar in cel mai rau caz, sufereai cumplit in pat, fara gandul la TPU.

| Lalal66 explică (pentru Torrpi):

Bun raspuns ????????

| Lalal66 explică (pentru Lalal66):

Am dat emoji de ras s au pus semne de intrebare