| Mihai1230 a întrebat:

Salut, sunt Mihai si am 15 ani. De 2 zile încoace pielea din jurul glandului s-a umflat ( la penis ), mi s-a uscat pielea de pe gland si din jurul glandului si ultima oară cand am fost la baie m-a durut cand m-am urinat. Am inceput sa beau multa apa, m-am dat cu crema hidradanta care mentine umiditatea pielii. Credeti ca o sa treaca sau va trebui sa apelez la un urolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a intarit secretia uretrala si s-a inflamat galndul.
Curata acolo smegma foarte bine si spala-te foarte-foarte bine, cu apa calda si sapun.
De acum inainte, invata ca seara si dimineata sa faci dus, sau macar sa-ti speli penisul de secretie, ca sa nu se mai adune acolo si sa-ti infecteze cucul.

| Țoglă a răspuns:

Mergi la medic, nu lăsa așa. Vorbește cu unul din părinți să te însoțească, că nu e rușine atâta timp cât este o problemă de sănătate.

| Burca54 a răspuns:

Urgent medic! Este bine sa discuti intai cu medicul de familie sa vezi daca iti recomanda urolog sau ginecolog sau chiar ambele