| stefangs a întrebat:

Sunt racit de 3 luni! imi curge nasul si sunt infundat ce pot sa fac? Cu picaturii vad ca nu imi trece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mergi la medicul de familie, o raceala asa de lunga poate fi semn de probleme mult mai grave.
In cel mai bun caz, poate fi o infectie cu streptococ si trebuie sa iei antibiotice. Nu sunt adeptul lor, dar cand trebuie, trebuie.
Apoi ai grija de sanatate, prin dieta, activitate fizica, programul de somn, etc, ca sa-ti intaresti organismul si in special sistemul imunitar.

| Raniia a răspuns:

Ce poti sa faci? Un consult medical investigatii si confirmarea diagnosticului pentru medicatia necesara. Orice boala amanata aduce complicatii.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Inseamna ca ai ceva mai grav du-te la un medic specialist.

| protos87 a răspuns:

Cum ți-ai administrat picăturile?
În genere, pentru medicamentele de desfundat nasul, nu le poți lua mai mult de 3-4 zile pentru că nu-și vor mai face efectul (tahilaxie). Încearcă Olynth 3 zile, pauză două, iar 3 zile. Nu folosi astfel de produse mai mult de 3-4 zile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să vezi un medic. S-ar putea sa ai o răceală mai lungă care necesită tratament îndelungat (doar medicii știu ce medicamente să îți dea în functie de simptome). Și eu am patit asa, dar dupa un tratament mai lung mi-a trecut. Bafta!

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Dacă este de 3 luni nu e normal, mergi la un medic.

| Bolboasa_Andrei_1997 a răspuns:

S-ar putea sa ai sinuzita. Du-te la un doctor specialist.Mult succes

| Costan_Elena_1988 a răspuns:

Salut Stefangs :) Si eu am uneori problema asta si pot sa spun ca doar pe cale naturala poti scapa de astfel de probleme cel mai sigur si sa nu se intoarca inapoi. Cu pastile iti distrugi incet imunitatea, mai ales cu antibiotice. Uite un articol care te-ar putea ajuta si pe tine si pe altii. Eu una aleg natura! Din ea am fost creati, ea ne va ajuta sa ne facem bine :) http://divalife.ro/sanatate/trateaza-te-cu-antibiotice-din-natura

| caraus a răspuns:

Lapte+Miere+Galbenus, laptele sa fie cald pui o lingura de miere si pui un galbenus si beibig grin Sper sa fie de folos!