| Hristos249 a întrebat:

Salut, sunt un adolescent cu vârsta de 15 ani și astăzi am întâmpinat o problema. De 2 zile am mâncărimi in partea genitala și am observat din prima zi că începe să se înroșească, atunci n-am băgat de seamă am zis că poate a fost doar o simplă iritație dar astăzi am observat că s-a înrăutatit foarte rauu situația și acum am niste bubițe albe foarte multe chiar pe capul penisului și am și carnea crăpată, gen la capul penisului se observă crăpături destul de grave, vreau sa anunt că am și penisul foarte curbat cred că are ceva de a face cu boala Peyronie chestia asta. Ce ar fi cu bubele, sincer nu știu ce să fac sunt foarte stresat și speriat, sunt mâncărimi uriașe și durere chiar, țin să spun că nu mi-am inceput viața sexuală. Ar trebui sa merg la control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi cat mai repede la medic si lasa cititul de pe internet doarece mai tare te sperii atat timp cat presupui ce ai si ce nu ai, fara niciun studiu in spate. Oamenii obisnuiti au tendinta de a crede ca sufera de toate bolile din lume dupa un pic de lectura pe google.Nu e chiar asa, de aceea ai nevoia de un control la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic dermatolog sau sexolog. Ei sunt în măsura sa te sfătuiască ce este de făcut în infectia pe care o ai la penis.

| sweetys a răspuns:

Mergi la un control, poate fi reactie alergica la unele medicamente, detergent, materialul lenjeriei intime etc. stres, alimentatie. Cauzele sunt multe si doar un om din domeniu iti poate zice ce s-a intamplat

| Anonimboy111 a răspuns:

Daca ai iritatii pot fi de la prea multa masturb4re sau de la detergentu cu care au fost spalate hainele, lenjeriile etc, iar daca ai penisul curbat putin nu e boala aceea si daca e, nu e nimic grav deoarece nu agraveaza nimic sin ceea ce stiu eu, daca ai bubite mici albe in juru capului penisului unde e curbura aia se numesc papule perlate peniene sau cv de genu si nu e grav, insa poti consulta un medic daca te ingrijorezi mult, as sugera sa nu te mai masturbezi ceva timp si sa speli penisul mai des sa vezi daca iti trece

| Luca3472 a răspuns:

Salut, cum pielea din zonele intime este foarte sensibila poate fii o reactie alergica asa cum s-a spus si in alt raspuns poate chiar gelul de dus pe care il folosesti. Cel mai bun lucru ar fi sa vorbesti cu tatal tau daca iti e rusine sa ii spui mamei si poate va indreptati catre un doctor din domeniu care sigur te poate ajuta.