| CiocanMare a întrebat:

Salut,

Sunt un tanar in varsta de 22 de ani, am 193 cm inaltime si 105 kg. Ideea sta in felul urmator, vreau sa slabesc cat mai repede posibil, macar 10 kg si nu stiu ce fel ce dieta sa urmez, ca dau foarte greu jos si pun foarte, foarte usor.
Stiu ca treaba cu nemancatul nu este tocmai recomandata si ca nu este sanatos, dar credeti ca daca nu mananc nimic timp de 7 zile si beau apa multa, voi slabi?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Eu zic sa bei mai multa apa si eventual sa renunți la carbohidrati. Vei slăbi foarte repede si nu este periculos.

| Norbert335 a răspuns:

Salut, iti dau niste sfaturi esentiale pentru a slabi :
1. Mananca piept de pui si cat mai multe legume si fructe
2. Renunta la orice suc cu zahar (bea doar apa sau suc fara zahar/ ceaiuri facute acasa)
3.Practica un sport / mergi la sala / alergi sau te plimbi prin oras
4.Nu consuma alimente cu zahar
Nu vei patii nimic daca nu mananci o saptamana doar ca dupa ai grija sa nu te ingrasi la loc