| Bogdannn2004 a întrebat:

Tin o dieta de 4luni: Mic dejun:Ou fiert cu cateva felii de mar. Pranz:150g Merluciu fiert cu castraveti. Gustare:O piersica(105 g). Cina:100g piept de pui la gratar cu o rosie.De o luna nu mai dau nimic jos pana atunci am dat 17 kilograme jos.De ce nu mai dau jos nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca e exact la fel si organismul s-a obisnuit asa, e logic ca nu mai slabesti, sport faci? Din punctu asta daca mai vrei sa slabesti trebuie ori sa te apuci de sport ori sa faci la un nivel mai intens sau mai des, depinde.

| Panamax a răspuns:

Si mananci in fiecare zi aceleasi chestii de 4 luni in fiecare zi?
Cine este incompetentul care ti-a recomandat porcaria asta?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Asta e mancare? Pai in 10 zile pici jos de foame laughing
Ia si gateste sanatos, cu multe legume si carne. Mananca multe fructe, bea multa apa.
Portiile mi se par prea slabe cantitativ.

| Foame a răspuns:

Corpul nostru nu este imbecil, el este facut sa supravietuiasca cu ce ii dai cu aia se descurca si se adapteaza.Ca sa arati bine pe parcursul vieti trebuie sa elimini cuvantul "dieta" din dictionarul tau personal(dieta mereu va avea un termen limita pe ea, o data de expirare ceea ce inseamna ca vei reveni la rutina ta din trecut), trebuie sa gasesti mancaruri sanatoase care chiar iti plac nu sa te fortezi sa le mananci sau ca alti destepti sa nu mananci cu zilele, sunt multe de zis.Tip:cu cat mai multa masa musculara ai cu atat arzi mai multe calorii si iti va fi mai usor.Si nici nu ai zis ce statistici ai...