| Palpatine a întrebat:

Tocmai ce am fost operat (marti) de pietre la fiere si tocmai ieri am inceput sa am scaun, dar anestezia si-a facut treaba prin faptul ca in momentul dat cum am atele inca atasate si ma fortez sa fac cate putin am realizat ca scaunul este un pic cam constipat.
Credeti ca daca voi folosi un laxativ va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Poţi să foloseşti şi laxativ însă ai nevoie de supe slabe, compoturi şi hidratare corespunzătoare

2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Te va ajuta, insa nu abuza de laxative. Hidrateaza-te corect cu supe, compot de prune, piureuri, deci fara alimente grase. Atentie la sarbatori, continua reginul, crizele postclecistectomie sunt mai serioase in caz de exces alimentar...

| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Da,eu cre ca va ajuta foarte mult deoarece corpul va fi maiasezat si mai comod, bafta sper ca te-am ajutat.