| Sarmala a întrebat:

Tot de la un timp a început sa imi fie frica de orice insecta. Mai înainte am văzut o insecta neagra si mi-e sa nu fie veninoasa. Cum sa fac sa nu imi mai fie frica de orice chestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o problema, trece cu varsta, fiindca tituror copilasilor le este frica de insecte, cand sunt micuti.
Incearca sa eviti insectele si vei vedea ca nu te vor ataca.

| Paler_Ioan_1995 a răspuns:

As putea sugera sa cauti pe google o lista cu toate insectele veninoase din Romania. Sunt foarte putine si stiu sa fie numai una de paianjen veninos dar acela e rar si am gasit doar 1 cand eram mic si ma jucam cu ei

| Scurtu_Maria_2002 a răspuns:

Mergi la biserica!