| wwkong1 a întrebat:

acum 2 luni, mie-mi plăcea sa apas pe contractorii de lumina de la ochi, nu apăsam tare, apăsam cât sa simt bulele de aer, sunt curios dacă cumva a afectat ochilor, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

1.Esti ciudata!
2.Nici ciudatilor nu le place asta!
3.Cum sa-ti placa ceva ce poate rupe vasele de sange la ochi si creeaza durere?
4.Nu mai fa asta, daca nu vrei sa orbesti.

| IoanaIova50 a răspuns:

In general, ochii sunt cei mai sesnibili. Daca simti cumva ceva înneregula la vedere ar trebui sa consulti un specialist.

| wwkong1 explică:

Scuza-ma, eu apăsam pe sacul lacrimal al ochiului, nu pe pupila, sau cornee...Am confundat.