| DanielPH a întrebat:

Acum 2 ore stateam la masa si mancam, si m-a luat o durere puternica putin mai jos de buric, in partea stanga.
Mentionez ca am mancat azi cateva batoane proteice si doua sandwichuri, am baut foarte putina apa. Cam ce ar putea sa fie?
Ampendicita? Pietre la rinichi? O simpla constipatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Apendicita e in dreapta, aveam si eu astfel de dureri, chiar m-am speriat, am schimbat alimentatia si mi-a trecut, fa si tu asta, mananca fructe si legume mai mult, de ce? is „vii" ca sa zic asa, au substante nutritive in ele, odata fierte, prajite etc se duce mai tot ce e necesar corpului. cu carnea la fel, e „moarta" la fel ca si fructele fierte, plus ca nu ai nevoie de proteine dupa ce treci de varsta dupa care nu te mai dezvolti. Totusi nu te multumi cu indicatiile astea, cere sfatul unui specialist, poate fi o afectiune si nu vreau sa pic eu vinovat ca te-am mintit, in caz ca e ceva chiar serioswinking

| simonafacultate a răspuns:

Poate fii o indigestie...ia si tu un NO-SPA si niste pastile ce contin enzime pentru a se face digestia