| Nicolae5647 a întrebat:

acum 7 zile mi-am fracturat clavicula 1/3 medie cu deplasare. Am fost la urgente acolo mi-au facut o radiografie pe care nu mi-au arătat-o, mi-au pus un bandaj în formă de 8 și atât, nici măcar nu au încercat să-mi așeze oasele sau ceva de genul. Ciudat e ca nu am dureri deloc și mi-au recomandat o orteza pe care o port timp de 28 de zile dacă osul se sudează strâmb, acolo o o umflatura mica în sus.
Vreau un răspuns mai detaliat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai dat spaga nu au pus pret sa te trateze bine. Daca ramai cu urme sa stii ca e malpraxis din cauza plicului care a lipsit, speram sa nu fie asa ca esti tanar

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea asta pune-o medicilor care te-au tratat, eventual medicului de familie. Asta - dacă ții la tine.