| nouazecisisase a întrebat:

Salut TPU, acum cateva zile am fost la dentist pentru a scapa de o masea, mai exact cea din dreapta jos, insa nu asta e important, faptul ca doamna dentist mi-a facut o anestezie si totul a decurs cum a trebuit la dentist, acum poate parea amuzant si mie mi se pare happy faptul ca in timp ce inca aveam anestezie si eram acasa nu-mi simteam buza de jos din cauza acesteia si am inceput sa musc din buza ca animalul deoarece nu simteam nimic laughing)) Acum pare ca am o rana pe dinauntrul buzei care ustura, e putin umflata si are cateva pete albe, aveti vreo idee ce pot face sa scap mai repede fiindca creeaza foarte mult discomfort (ps sunt constient de ceea ce am facut si imi ascum ca mi-o cam merit laughing) )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Dacă sunt pete albe si creează disconfort probabil sunt afte bucale, vor trece de la sine in câteva zile, încearcă sa nu mai umbli acolo sa nu mai îți musti buza.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Se va vindeca de la sine. Și vindecarea nu poate fi grăbită.
Cam așa procedează oamenii leproși. Pentru că nervii lor sunt distruși pentru totdeauna, ei sunt neatenți și se lovesc de toate lucrurile; nu-i doare nimic, dar nici nu arată bine.