| Mercea_Andrei_1992 a întrebat:

acum o ora am fost înțepat in buza de jos de un viespe, ce sa fac ca sa se desumfle si cât va dura această umflătură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca nu esti alergic nu e nimic de care sa-ti fie frica, daca simti ca incepi sa te umfli tot mai tare fugi la urgente.
Umflatura o sa treaca mai repede daca pui ceva rece pe acea zona... Depinde de corpul tau, poate sa dureze cateva ore sau 1-2 zile...