| NonZarek a întrebat:

Acum o sapt m-am imbolnavit si am avut puroi in gat etc...am fost la doctor mi-a dat medicamentele si sapt trec cam duminica m-am vindecat.
Joi-a asta am plecat cu o fata cu motoarele in camp, eu nu am fost complet vindecat mai tuseam.
Si cand am venit acasa am inceput in ziua aceea sa tusesc si noaptea face am febra, vineri de 2 ori am facut febra, 38°C dar mi-a dat un nurofen si mi-a scazut.
Problema este ca pana azi, mi s-a mai calmat dar tot tusesc, nu ma doare cand tusesc dar la fiecare 30-50 secunde tusesc si cand fac asta imi vine in gura probabil din gat gen scuipat lipicios ca muci dar e scuipat.Ieri am inceput sa tusesc asa mai puternic ca si cand imi vine sa vomit si in acel moment am simtit in gura la fel lipicios.Am scuipat intr-un prosop si am vazut ca era gen muci, asa mazga parca dar mica si verde.
Ce as putea lua sa imi treaca? Nasul azi a inceput sa curga, atata tot.Gustul de mancare nu prea il mai simt cand mananc si nici pofta nu prea am.
ajutati-ma va rog, chuar vreau sa ma scap de asta (am 13 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Du-te la dr. de familie sa iti dea reteta cu un medicament pentru tuse.