| SirTwisted a întrebat:

Acum o saptamana am fost la dentist pentru a imi curata o carie la o masea. Acum nu pot sa mananc lucruri "tari" in partea respectiva
Este ceva normal sa nu poti sa mananci dupa o saptamana sau trebuie sa merg din nou la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca te doare, nu este bine, probabil ai o infectie si nu trebuia sa-ti puna acum plomba.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Daca te doare, inseamna ca nu ti-a curatat bine caria ori ai facut infectie. Ori ambele. Sfatul meu ar fi sa mergi la alt doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa te vada alt medic. Sanatate.

| omonimulnnn a răspuns:

Nu este normal asa ceva. De obicei nu air voice as mananci cam o ora. Du-te la dentist