| LucHD a întrebat:

Acum o saptamana si ceva m-am operat de apendicita, mi-a dat medicul un medicament numit ciprofloxacina arena 500g din 12 in 12 ore, a 4 zi a inceput sa ma furnice pe la picioare pe la maini, prin cap, ma furnica iar ma lasa, am o stare de ameteala asa.
Ajutati-ma cu un sfat!
Sa fie de la medicament?
Sa am lipsa de calciu?
Sa fie de la anestezie? (desi nu cred ca a trecut o saptamana si ceva)
Astept raspunsurile voastre.
Rog seriozitate.
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

E normal dupa operatie asa ceva, asa am patit si eu, dar nu luam medicamente, dar daca nu iti trece in cateva zile, poate fi o problema, du-te la medic

| Wehrmacht a răspuns:

500g? Adica in 24 de ore tu iei 1 KG? Wtf? Ce tratament e ala?