| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am 12 ani ai am fumat 3 tigari in zile diferite, prima tigara intr-o dimineata, apoi dupa o saptamana inca 1, si apoi inca 1, ma prosteam cu varul meu si m-am luat si eu dupa el, nu am tras in piept ci doar in gura.
Mi se poate intampla ceva?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de ce incerci ceva ce iti face rau si afecteaza in timp?
chiar crezi ca a fuma = sanatate? din contra, fumezi, iti bagi boala singur in organism.
opreste-te cat nu e prea tarziu si vei deveni dependent..fiul meu a tras-o pe pielea lui, astazi regreta.din fericire a stiut sa puna stop.
O zi frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Nu patesti nimic de la 3 tigari dar daca mai continui sa fumezi ...se pot intampla multe tinand cont ca ai numai 12 ani

| SorinTudor a răspuns:

Atat timp cat nu simti nevoia sa fumezi in continuare nu...incearca sa nu te apuci ca nu vei mai avea bani de buzunar

Răspuns utilizator avertizat
| Unstopable a răspuns:

Se poate sa afle maicata si sa te bata.

| akaMarian a răspuns:

Da ti se intampla, ti se cariez dinti, apoi o sa te doara capul, sanatatea ta nu o sa mai fie la fel ca inainte. Parerea mea oprestete, chiar daca alti de indeamna sa faci asta, ai 12 ani, esti tanar si ai o viata inainte, nu te mai lua dupa alti doar ca sa fi cool!

| AlexAttac explică (pentru akaMarian):

Nu mai bag tigara in gura.

| Teo2002 a răspuns:

Daca continui mult timp(2-3 ani) faci gusa si poti sa faci cancer la gat.Da daca ai fumat pana acum 3 tigari nu ai ce sa patesti.