| DauFundaPrimuluiRapuns a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa slabesc deoarece sunt cam gras.Cum as putea slabi pana la vara...
PS:sunt de la tara si fara intrebari gen:Nu e bine sa slabesti la varsta ta. FUNDA si Respect de la mine.Scuze pentru categorie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeaBear a răspuns:

Sport draguta mea si alimentatie slaba in calorii si sanatoasa :X. Cum ar fi salate ( mai ales ca a venit primavara, salata verde e de prisos) incearca sa mananci mancaruri care sa nu fie facute in ulei, Pestele este slab in calorii si este si delicios mai ales daca il faci in folie de aluminiu la cuptor. Dupa parerea mea alimentatia este cheia. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Jackul336 a răspuns:

Categoria indicata era "sanatate"
Pai nu poti tine regim deoarece esti in crestere si ti se formeaza oasele, care sunt uportul organismului.

Miscare si sport iar regimul alimentar sa fie conform "piramidei alimentare"
Cauta pe google!

Imaginea va vorbi de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!