| DariusBădi a întrebat:

Am 12 ani si imi vreau sa slabesc. Fara nutriționiști sporturi sau medicamente. Multumesc ¡!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu manca dulciuri (cel mult cate un patratel de ciocolata neagra cu peste 70% cacao pe zi), redu la jumatate cantitatea de paine, paste, orez, cartofi, mananca numai mancare gatita in casa sau cruda, fara fast-food, fara mezeluri, fara semipreparate

1 răspuns:
| Sorinlelele a răspuns:

Asculta,sa nu ti regimuri sau chestii din astea, o sa te slabeasca fara niciun rezultat.Eu am reusit sa slabesc in vacanta de vara facand sport 2-3 ore (foltbal) aproape in fiecare zi, plus ca o sa te mai si inalti. Succeswinking P.s: Sa nu te astepti la rezultate in 2-3luni sa slabesti, la mine a durat 2 ani sa slabesc.Mult Succeswinking