| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si fumez cam o tigare 2 pe zi, sau daca nu am nu fumez deloc. Raman impotent daca fumez cam 1 tigare pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Nu vei ramane impotent daca fumezi, dar cel mai bine ar fi sa renunti la ele, mai ales ca ai o varsta foarte frageda.
O seara buna.

1 răspuns:
| Mistiss a răspuns:

Pai, eu zic sa te lasi cat mai rapid. Asta e o varsta foarte frageda ca sa fumezi. La scoala am vorbit de multe ori despre fumat si droguri. Sunt mai multe chimicale decat mi am imaginat. Stiu ca e greu saate lasi, dar te alegi si cu moartea daca nu ai grija la varsta asta de tine. Parintii tai macar stiu? Mai bine ia un mar si manancal decat la varsta de 18 ani sa ai plamanii varza plini de Good Ron, care e o substanta foarte toxica. As avea mai multe sa iti dpun, sa vorbesti cu medicul si pari ntii despre asta. Si o tigara, doua dauneaza grav sanatatii mai ales la varsta de 13 ani.