| Mihai6999 a întrebat:

Salut TPU! Am 14 ani, 1.75 si cam 75kg.Am o problema... Am un sfarc foarte umflat iar sub el e ceva foarte tare si foarte dureros "piatra" la atingere( sfarcul stang ) cel drept fiind usor umflat fara acea "piatra". Nu am cum sa merg la piscina sau undeva de rusine. Exista vreun remediu pentru insanatosire? Un medicament sau un unguent va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Isabella_Isabella_1990 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medic. probabil acea umflatura e un nodul sau chist. Nu o sa treaca cu unguent. Daca este de cauza hormonala pot fi incercate terapii medicamentoase, dar trebuie sa te vada un medic, sa vezi ce este acolo si care este cauza. Multa sanatate!