| DavidBoar a întrebat:

=)
Am 14 ani si am o problema... Ma inrosesc foarte repede. Toti colegii isi bat joc de mine pe seama asta (ma rog, baietii). Cand sunt scos la raapuns, cand vorbesc cu o fata, cand sunt pe scena sunt mai rosu ca un mar. Ce as putea face?
Multumesc anticipat!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rebecamuntean20 a răspuns:

Chestia asta zic eu ca e naturala si nu trebuie sa te sperii indiferent de ce zic unii sau altii! Ce consider eu ca ar trebui sa faci e sa ignori persoanele care nu aproba un astfel de comportament care pana la urma e firesc la varsta ta si nu numai! Cel mai bine pentru tine ar fi sa te confrunti cu problemele astea pentru ca daca o sa continui sa te feresti de situatii in care tu reactionezi asa, nu o sa-ti invingi niciodata rusinea sau emotia asta! Sunt la fel ca si tine desi multi imi spun ca nu pare, si de cele mai multe ori am constat ca doar invingandu-mi fricile astea pot cu adevarat sa le depasesc! Nu stiu cat te va ajuta raspunsul asta dar sper sa fie ok happy