| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si as vrea sa imi testez IQ-ul, dar nu am gasit nici un site gratis.Imi puteti da voi un site cu un test/aplicatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Site-urile de pe net cu teste IQ nu sunt bune deloc, mai bine incerci sa apelezi la cineva care te poate ajuta cu adevarat sa iti faci testul IQ, nu testele de pe net, si eu am incercat sa fac teste IQ pe net si de fiecare data primeam alt rezultat.

3 răspunsuri:
| Sile25 a răspuns:

Sal intra pe teste .ro.si o sa găsești acolo tot ce vrei

| MedRex a răspuns:

Testele IQ de pe net sunt bullshit. Alea adevarate le au psihologii, sau daca nu vrei sa dai bani, mergi la biblioteca publica de unde esti tu si ceri o carte de psiho despre inteligenta, care are sigur si niste teste.

| Lola05 a răspuns:

Vezi pe site-ul mensa, ei organizează testări oficiale, dar au inclusiv o testare gratuită, orientativă.