| Zmenty a întrebat:

Salut TPU, am 15 ani si am pectus carinatum adica am pieptul pe partea dreapta iesit in fata. Imi poate spune cineva o clinica foarte buna din Bucuresti pentru un posibil corset sau a discuta cum putem rezolva cu aceasta problema. As dori pe cat se poate sa evit operația, sportul l am tot facut excesiv in ultimul an, insa nu sunt diferente. Am fost la cateva clinici si mi au spus ca prin sport se rezolva in maxim 6 luni, dar nu a fost asa, are cineva o recomandare de o clinica foarte buna din Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Regina Maria.

| Zmenty explică (pentru Cipi1212):

Am fost mi-au zis ca daca fac sport va trece in cateva luni si nu s-a modificat nimic

| KovacsB a răspuns:

Azuga.Au medici foarte buni.
https://www.ortopedieazuga.ro

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu ştiu să îți recomand clinică, dar pectus carinatum nu se rezolvă prin sport. Ai nevoie de corset.

| Zmenty explică (pentru StudentLaMedicina):

Daca ai idee de cineva care stie unde se pune corset in Romania, la un specialist, m-ar ajuta mult.