| CerBuuu a întrebat:

am 15 ani si cateodata incep sa tusesc ciudat si iese flegma cu puroi laughing) presupun ca asa este denumirea mentionez ca fumez de 3 ani poate fii de la tigari ca stiu persoane care fumeaza de 20 de ani si nu au probleme cu tusea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu ti ai nenorocit plamanii inca de la varsta de 12 ani la ce te asteptai? sa tusesti panselute?

| Hαppiηеss a răspuns:

Binenteles ca e de la tigari! La varsta aia plamanii tai erau sensibili inca nu erau dezvoltati complet nici acum nu sunt, tu crezi ca mesajele alea de pe pachetele de tigari sunt puse degeaba? mai bine te-ai duce la medic si te-ai lasa de fumat pana nu e prea tarziu!

| TC3 a răspuns:

Ai schimbat tigarile cumva?

| CerBuuu explică (pentru TC3):

Nu Kent 8 fumez tot timpul

| TC3 a răspuns (pentru CerBuuu):

Eram ironic

| Dedesmille a răspuns:

Daca fumezi mentol sau kent e cel mai probabil sa faci puroi in gat. De obicei de la mentol se face puroi in gat, am facut si eu, de atunci m-am lasat de fumat. big grin Zic sa bei mult laste sa iti cureti putin gatul, plamanii si sangele, sa incerci sa fumezi cat mai putin si sa bei cat mai mult lapte. Sper ca te-am ajutat. :3