| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani, 1.72 si 53 kg, vreau sa ma ingras macar vreo 6-7 kg, dati-mi niste idei, si nu renunt la efort, gen skating 2-3+ zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Tine un regim echilibrat (adica cu de toate cate putin, cateva fainoase, carne, legume, fructe) mese la ore fixe, eventual niste gustari intre mese si putin sport. Corpul tau o sa-si stabileasca greutatea perfecta pentru tine. Bine, mai sunt si alti factori, sa te odihnesti, sa nu te stressezi foarte mult. Daca asta nu merge s-ar putea sa ai niste probleme intestinale (paraziti, de exemplu) si ar trebui sa-ti faci un consult. Dar asta doar dupa ce incerci cel putin o luna ce ti-am zis mai sus.