| Anonim2666 a întrebat:

am 16 ani, si am o problema mica. fumez de 1 luna, si de 2 zile aprox. simt ceva in gat, la marul lui Adam..si imi e teama sa nu fie cancer la gat.dar nu ma doare, simt ceva ca un nod. oare sa fie cancer la gat? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Lasa-te de fumat, in primul rand, daca acel nod din gat nu dispare in cateva zile mergi la medicul de familie. Nu e exclus nici un cancer, dar pana sa se puna un diagnostic atat de radical trebuie facute mai multe analize.
Multa sanatate.

| Anonim2666 explică (pentru CuriousStuff):

Adica cum nu e exclus nici un cancer? nu am inteles prea bine, vrei sa zici ca s-ar putea sa am cancer la gat?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anonim2666):

Orice e posibil, nu ti-am dat diagnostic, ti-am spus doar ca e posibil. Si ti-am spus ca trebuie facute analize. Poate sa fie si o inflamatie, poate sa fie si din cauza a ceva ce ai mancat si ti-a provocat o mica iritatie acolo si acum te tot deranjeaza, poate sa fie un inceput de laringita... Ne putem da cu presupusul pana maine, dar diagnosticul se pune doar dupa ce exista niste analize, niste investigatii si vezi cum evolueaza boala.
Multa sanatate.

| Anonim2666 explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc mult.