| edialin123 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi creasca parul mai repede pe corp, tin sa mentionez ca pe picioare am par si pe brate, dar la subrat am foarte putin.
Va rog sa imi dati o metoda eficienta de crestere rapida a parului de pe corp.
DAU FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Inafara de unele tratamente hormonale care ti-ar face si chestii mult mai rele decat sa iti grabeasca cresterea parului nu prea exista altceva. Iar cel hormonal are mult prea multe efecte pe langa cresterea parului ca sa poata fi prescris doar pentru asta. Dar stai linistit ca mai ai timp sa te dezvolti si cu siguranta dupa timp o sa-ti dai seama ca era mult mai bine fara atata par.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o metoda sa-ti grabim cresterea ta, sau a parului de pe corp, este foarte cunoscut faptul ca baietii se dezvolta mult mai incet decat fetele, dar daca fetele se opresc din crestere la 16 ani, baietii mai crecs pana pe la18 sau 20.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ritmul de dezvoltare difera de la persoana la persoana.
Daca crezi ca parul de pe corp te defineste ca,, barbat, afla ca sunt alte criterii.

| Zaygon a răspuns:

Te-ai epilat cumva si acum rad ceilalti de tine? laughing

Si acum trecand peste misto, de ce naiba vrei sa iti creasca mai repede? Vrei sa fii maimuta?