| DenimM a întrebat:

Am 18 ani, 1.82 inaltimea si 60kg greutate
Luni ma apuc de sala poate mai pun ceva pe mine, dar nu stiu ce exercitii sa fac de inceput, ce serii etc si ce sa mananc si cat, un program asa
Daca poate cineva sa ma ajute cu informatii
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SueZz a răspuns:

Salut,

Este mult de vorbit in acest domeniu, cel mai bine este sa te duci la sala si sa intrebi respectivii antrenori de pe acolo ce trebuie sa faci si cum, nu degeaba sunt pusi acolo, desigur, daca sala respectiva are antrenori. Daca vrei informatii suplimentare legate de nutritie, exercitii etc, iti recomand canalul 'Angel Fitness' de pe YouTube. Succes.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acum e sezonul la taiatul Porcului:
Fa intens haltere cu sunca, slanina afumata, cotlet etc, baga la gratare cu genoflexiuni, zilnic minim 1-2 kilograme. Daca termini Porcul intreg pana la Revelion, vei avea rezultat garantat!
E si mai ieftin decat "nutrientii" cumparati scump, din nu se stie ce surse dubioase.

| nuestenimic a răspuns:

Daca vrei niste exercitii corecte plateste unul din instructori de fitness de la sala ca sa-ti explice ce sa faci si ce sa mananci