| Stelianu729 a întrebat:

Am 19 ani si am o problema cu nervul sciatic de cam 3-4 luni.
Uneori durerea e mai intensa, alteori nici nu o simt.

Intrebarea e dacă fac fizioterapie imi va trece sigur sau daca nu, sa aveți voi alte sfaturi?

Prefer raspunsuri de la persoane cu experiență și puteți să-mi spuneți și experiența voastră!

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun raspuns il are medicul pe baza analizelor radiografiilor diagnosticelor, noi nu suntem nici medici si nici nu ne am confruntat cu ceea ce ai tu, deci unicul sfat este sa mergi la medicul de familie si vezi el ce sfat i ti va da după ce i spui asa cum ne ai spus nouă ce te doare, sanatate multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lombosciatica se tratează medicamentos cât și prin fizioterapie, ameliorează considerabil durerea. sciatica poate sa afecteze și mersul adică durerea radiază de ex în piciorul drept până la talpa, are dureri recurente.ar trebui sa mergi la un neurolog dacă ai fost deja e indicat sa faci fizioterapie.eu am lombosciatica și mă doare spatele și durerea coboară până în talpa uneori și de obicei la tibie de abia mai pot sa merg ..am pierdut timp degeaba in loc sa merg la medic... Odată aproape am rămas paralizat nu mai puteaam sa merg nu știu cum am ajuns acasă și când m-am pus în pat acolo am și rămas nu mai m-am putut ridica trebuia maică-mea să mă ajute am chemat salvarea mi o făcut o injecție și Mino trecut.e important sa faci mișcare sa mergi pe jos 30-60 de minute.

| Balalau95 a răspuns:

La doctor ai fost?
experienta unora e pur SUBIECTIVA, pentru ca NU EXISTA LA MODUL ABSOLUT DOUA CAZURI IDENTICE
deci, cineva poate sa iti spuna ceva, ce a experimentat el, si pe tine sa te in balarii... paralizeze, DEFINITIV, cu nervul sciatic nu te pui, eu am cautat cu spume cum sa fac o injectie in kur, si am citit in draci ca daca nu stii cum sa o faci poti ramane paralizat daca bagi acul in nervul sciatic