| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 negi pe mana de peste 4 ani... si nu stiu cum sa scap de ei rapid.
Dati-mi si mie ceva solutii
Lasati aici numele unor retete, timpul in care dispare si pretul... am incercat Verolid dar nu a avut efect.
Credeti ca este bine sa il ard cu pistolul de lipit?
Fara raspunsuri cu du-te la dermatolog. nu ma duc nicaieri laughing mi-e frica

(in cat timp dispare cu rostopasca)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cum sa il arzi, radacina e in profunzime. Cu rostopasca, trebuie sa aplici zilnic. La mine a avut unele efecte, dar nu am scapat complet de ei. Intreaba un farmacist. Sau, daca poti, du-te la mare vreo trei saptamani si fa baie in mare zilnic. Salut.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ma tem ca va trebui sa iti dau raspunsul care nu iti place.

Mergi la dermatolog si ala o sa ti-i arda daca este posibil sau o sa iti dea o serie de substante mai active. Poti sa vorbesti cu medicul sa iti aplice tratamentul fara ardere.

Te chinui de patru ani cu doi negi. La cat stres ai fata de ei, personal zic ca nu se merita justificarea cu frica.

Uita-te un pic... au inceput sa iti schimbe comportamentul. Daca consideri tu ca merita...

| minrest a răspuns (pentru cristimihailov):

Da. Am raspuns si eu, dar asta e de fapt raspunsul corect.

| cristimihailov a răspuns:

Salut minrest, arsul presupune afectarea radacinii, lucru care se intampla mai repede la medic decat dat cu zeama si sa speri ca aia ajunge la baza negului in luni de zile.

Cred ca experienta ta cu cei cativa negi nu se compara nici pe departe cu experienta unui dermatolog care a vazut si tratat mii de negi poate.

Oricum e interesanta aceasta abordare de tipul vindecare sateasca. Poate nu inteleg eu, dar de ce sa te chinui ani cu niste negi in loc sa mergi la medic si in 20 de minute ai scapat si esti si bandajat?

Nu luam in discutie acum virusul, sistemul imunitar poate slabit si altele de genul acesta. Banuiesc ca nu ti-ai pus problema de asta cand ai recomandat zeama aceea.

| minrest a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu pot decat sa repet: raspunsul tau a fost corect, iar al meu a fost gresit. Am respectat conditia pusa de autorul intrebarii, si uite asa am ajuns sa recomand leacuri babesti.

Răspuns utilizator avertizat
| LaVerd3 a răspuns:

Dau funda

| LaVerd3 a răspuns:

Rostopasca nu a avut efect... m-am dat cateva luni non-stop si degeaba...

| Iulian_Dumitru_1994 a răspuns:

Am vazut ceva pe la Teleshoping ce scapai de negi dar am uitat, intra pe www.teleshoping.ro si gasesti acolo acel lichid cu care dai pe neg! Funda?