| Lukasz a întrebat:

Am apasat acolo unde fac apendicita ma doare un pic nici nu se simte am ridicat si piciorul si nu ma doare dar cand am apasat ma durea un pic acum nu ma mai doare nu cred ca este si de mirare ca ma doare la cat am apasat ieri laughing
Deci ma doare foarte foarte putin nici nu se simte si daca ridic piciorul nu ma doare.
Am apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Roaga pe cineva sa apese pe burta ta in dreapta jos in timp ce tu stai intins pe spate si incearca sa ridici piciorul fara sa-l indoi, o simpla durere acolo poate sa aiba o alta cauza, eu am fost operata acum 2 saptamani, apendicita s-a manifestat cel putin la mine prin dureri in capul pieptului, amorteala picioarelor, durerea mea de burta era una permanenta si cand ma durea mai tare imi bolborosea laughing doctorul prima data a zis ca am colon iritabil, apoi gastrita, iar apoi apendicita laughing... mai asteapta cateva zile, daca durerea persista, du-te la medicwinking

| Lukasz explică (pentru KMaddieK):

Nu ma doare cand apas acum si nu indoi piciorul dar si pe mine cand ma doare burta imi si bolboroseste dar nu permanent si cand mananc multe dulciuri.

| KMaddieK a răspuns (pentru Lukasz):

Pe mine m-a intrebat daca ma doare dupa ce mananc ceva anume, credea ca am gastrita, du-te la chirurgie