| lemonn3256 a întrebat:

am avut acum 3 ore o lovitură cu genunchiul de la un prieten după cap, am avut o mica durere dar nu mai am, nu am nici cucui, sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa mergi la medic, ti-a spart capul, curge sange?
Odata ce spui ca nu te doare nimic si nu ai nici macar cucui, de ce sa mergi la medic?

| lemonn3256 explică (pentru Violleta2022):

Aseară mi au revenit durerile de cap, am fost la medic si a spus că e normal după o lovitură sa te doară.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă poți să miști capul și gâtul ca mai înainte -fara durere-, atunci nu trebuie să mergi la medic.
Dar dacă există probleme între tine și "prietenul" tău, atunci trebuiesc anunțate familiile, și eventual poliția. Un om care lovește un alt om nu trebuie să rămână nepedepsit.

| Sonia822 a răspuns:

Daca e spre ceafa, putina atentie. De ex la accidente de masina, chiar daca omul e ok, i se pune guler cervical, pentru cerificari suplimentare. Daca e ceva usor atins, pacientul poate paraliza de la gat in jos la cea mai fina miscare, desi aparent n-are nimic happy Explica-i ca daca te lovea cativa cm mai jos, puteai paraliza pe viata. Si nu e ok nici sa-ti dea in creier... banuiesc ca e logic de ce

| lemonn3256 explică (pentru Sonia822):

Cam asa, puteam sa orbesc.

| ackym1 a răspuns:

Salut,poți merge la medicul de familie pentru un consult de rutină și el.te va sfătui ce să faci m-ai departe.