| gladiatoru5000 a întrebat:

am avut entorsa din 2018 si mi-a zis doctorul ca leziunile mi-au disparut si ca mai am o mica entorsa, am facut fiziotrerapie repaus tot ma doare, ce sa fac? Eu trebuie sa ma duc la munca peste o saptamana si incheietura mainii ma doare ca am nevoie de bani.(mi-a zis doctorul ca mai am o leziune acolo de am dureri, altul ca e normal sa doara si va trece in timp ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Probabil ca cei doi doctori au recomandat si niste analgezice sau unguente antiinflamatoare.

| gladiatoru5000 explică (pentru crud):

M-am dat big grin si au zis ca e o chestiune de timp nu trece pe loc ...eu nu pot sa stau asa am nevoie de bani nu sa stau asa trantor.

| crud a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Doi medici ti-au raspuns. E clar ca durerea va mai persista si ca nu poti ingiti un hap minune care sa te faca nou-nout. La fel de clar este ca acea incheietura trebuie menajata, altfel poti suporta urmari mai grave, care sa implice cheltuiala de bani, nicidecum castig.

| gladiatoru5000 explică (pentru crud):

Stiu am un amic care sa operat de menisc si ligamente.